Для звернень громадян: тел. (061) 787 45 51

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

20 вересня 2023 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області. Під час засідання розглянуто питання про план роботи Державного архіву Запорізької області на ІV квартал 2023 року і прийняте відповідне рішення.

Подробнее: Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Обласний семінар «Організація та проведення краєзнавчих досліджень з учнівською молоддю в умовах воєнного стану»

20 вересня 2023 року Державний архів Запорізької області взяв участь в обласному семінарі «Організація та проведення краєзнавчих досліджень з учнівською молоддю в умовах воєнного стану», організованому Комунальним закладом «Центр туризму» Запорізької обласної ради. Заступник директора – начальник відділу організації і координації архівної справи Антоніна Федько ознайомила учасників семінару з діяльністю Державного архіву Запорізької області в умовах воєнного стану.

Подробнее: Обласний семінар «Організація та проведення краєзнавчих досліджень з учнівською молоддю в умовах...

Товариство «ПРОСВІТА» на Запоріжжі у першій половині ХХ ст.

(за матеріалами архівних документів)

Виставка до 155-річчя заснування українського товариства «ПРОСВІТА» підготовлена за документами Державного архіву Запорізької області, присвячена історії діяльності українського товариства «ПРОСВІТА» на території сучасної Запорізької області у першій половині ХХ століття. Використані окремі матеріали пропонуються для подальшого вивчення зацікавленою громадськістю діяльності «ПРОСВІТИ» та просвітянського руху на території Запорізької області у розрізі боротьби за державну самостійність України.

Подробнее: Товариство «ПРОСВІТА» на Запоріжжі у першій половині ХХ ст.

«Обличчя війни»

До Дня незалежності України, До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

День Незалежності України у 2023 році знову в умовах війни, коли Україні вкотре доводиться відстоювати свою свободу та право на життя.

День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України — пам’ятний день в Україні, який відзначають 29 серпня. Вшановуються військовослужбовці і учасники добровольчих формувань, які загинули, відстоюючи незалежність України.

Подробнее: «Обличчя війни»

Відбувся онлайн-семінар

31 липня 2023 року  Державним архівом Запорізької області проведено онлайн-семінар з питань організації діловодства та архівної справи для працівників діловодних служб і архівних підрозділів установ, організацій, підприємств - джерел формування НАФ.

Заступник  директора  Державного  архіву – начальник  відділу організації і координації архівної справи  Антоніна Федько звернулася до учасників із вступним словом та поінформувала про питання, що розглядатимуться в ході семінару.

На семінарі обговорювалися питання про нормативно-правові акти, до яких внесено зміни, організацію діловодства в установах, розроблення інструкції з діловодства, основні  вимоги до складання номенклатури справ та формування  документів у справи.

До участі у семінарі долучилися понад 50 працівників діловодних служб і архівних підрозділів установ, організацій, підприємств - джерел формування НАФ.

Подробнее: Відбувся онлайн-семінар

До уваги керівників установ, підприємств та організацій!

31 липня 2023 року Державним архівом Запорізької області для працівників діловодних та архівних служб юридичних осіб - джерел формування Державного архіву Запорізької області проводиться онлайн-семінар з питань діловодства та архівної справи.

Подробнее: До уваги керівників установ, підприємств та організацій!

Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

12 липня 2023 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області.

На засіданні були підбиті підсумки роботи Державного архіву та архівних установ області за І півріччя 2023 року, розглянуто питання про стан виконавської дисципліни та контролю за виконанням документів у Державному архіві Запорізької області та про виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України з питань реалізації державної кадрової політики, про стан роботи з персоналом та підвищення кваліфікації кадрів у Державному архіві Запорізької області за І півріччя 2023 року.

З усіх питань були прийняті відповідні рішення.

Подробнее: Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Перлина архітектури Півдня України (від дня заснування державного історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова» м. Василівка)

Перлина архітектури Півдня України (від дня заснування державного історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова» м. Василівка)

Документи та матеріали підготовлені по фондах Державного архіву Запорізької області та Василівського історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова» м. Василівка за сприяння запорізького історика Валерія Стойчева – у 1917-2021 рр. директора музею-заповідника, нині директора відокремленого підрозділу «Запорізький обласний центр громадської організації «УТОПІК».

Подробнее: Перлина архітектури Півдня України (від дня заснування державного історико-архітектурного...

З історії заснування та діяльності Олександрівського училища – хутора глухонімих

Олександрівське (Маріїнське) училище - хутір Катеринославського губернського відділу опікунства імператриці Марії Федорівни про глухонімих – унікальний навчальний заклад, який був заснований у 1903 р.

Ініціатором, фундатором і натхненним його керівником був Олександрівський міський голова Фелікс Францович Мовчановський. Будівництво школи на 120 осіб було розпочато 11 травня 1903 року. Перші 30 учнів були прийняті на навчання після завершення першої черги будівельних робіт - у серпні.

Подробнее: З історії заснування та діяльності Олександрівського училища – хутора глухонімих

До Дня пам'яті жертв політичних репресій

День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента Віктора Ющенка від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинилися сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 30-х роках. За період «Великого терору» на території України було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та виправно-трудових таборів

Представляємо добірку документів, які ілюструють політичні репресії та інші злочини, вчинені комуністичним тоталітарним режимом в Україні.

Подробнее: До Дня пам'яті жертв політичних репресій