Для звернень громадян: тел. (061) 787 45 51

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

ПРОВЕДЕНО КОНКУРС СЕРЕД НАЙКРАЩИХ ПУБЛІКАЦІЙ В ЗМІ

Про заохочення представників засобів масової інформації області за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду у 2012 році до Дня журналіста.

Державним архівом Запорізької області щорічно до Дня журналіста починаючи з 2005 року проводиться конкурс серед представників засобів масової інформації за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду.

Положення про проведення щорічного конкурсу серед представників засобів масової інформації за найкраще висвітлення діяльності місцевих архівних установ, історичного минулого України та Запорізької області за допомогою оприлюднення та популяризації документів Національного архівного фонду, зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Запорізькій області 27.04.2010 за № 9/1410, представлене на офіційному сайті архіву.

Робота із залучення до участі у конкурсі журналістів місцевих ЗМІ Запорізької області здійснюється через оргкомітет Державного архіву Запорізької області та архівні відділи районних державних адміністрацій та міських рад міст обласного значення.

У 2013 році матеріали на конкурс були надіслані архівними відділами Бердянської, Веселівської, Гуляйпільської, Запорізької, Куйбишевської, Приазовської райдержадміністрацій та Бердянської і Енергодарської міських рад.

Слід відзначити постійну активну участь у конкурсі цих районів і міст Запорізької області.

Так, публікації газети Запорізької обласної ради та облдержадміністрації «Запорізька правда», Бердянської газети «Південна Зоря», Веселівської газети «Колос», Куйбишевської газети «Рідний край», Запорізької районної газети «Червоний промінь», Гуляйпільської районної газети «Голос Гуляйпілля», Приазовської районної газети «Приазовская новь», Енергодарської міської газети «Енергія» (ВП «Запорізька АЕС») були присвячені подіям Великої Вітчизняної війни, долям земляків, історії окремих населених пунктів.

У більшості публікацій висвітлюються різні за тематикою та хронологією сторінки історії рідного краю. Як і в попередні роки журналісти звертаються, зокрема, й до «усної історії».

Але, слід зазначити, що в 2012 році є такі публікації, в яких використовувались документи Державного архіву Запорізької області та архівних відділів. Треба відмітити плідну співпрацю із Запорізькою правдою, яка протягом року презентувала документи Національного архівного фонду Державного архіву Запорізької області та сприяла інформаційно-публікаторській роботі архіву.

Уваги заслуговує публікація за архівними документами кореспондента Загусти О.І. у газеті «Енергія» м. Енергодар «Архивы гвардии майора в отставке Михаила Ткача», ветерана Великої Вітчизняної війни, особистий фонд якого зберігається в архівному відділі Енергодарської міської ради.

Постійна учасниця конкурсу завідуюча відділом молодіжної політики Запорізької районної газети «Червоний промінь» Олена Ковальова презентувала цілу низку статей, присвячених подіям Великої Вітчизняної війни, долям земляків, історії населених пунктів та установ району, в яких були використані, зокрема, документи Державного архіву Запорізької області, Центрального архіву Міністерства оборони РФ, музейних фондів району.

Рішенням колегії від 22.05.2013 (протокол № 4) визначено переможців:

Першу Почесну грамоту Державного архіву Запорізької області нагороджено колектив редакції газети Запорізької обласної ради та облдержадміністрації «Запорізька правда» за сприяння інформаційно-публікаторській роботі Державного архіву Запорізької області, популяризацію документів Національного архівного фонду.

Другу Почесну грамоту отримала Загуста Оксана Іванівна, штатний кореспондент газети «Енергія» (ВАТ «Запорізька АЕС) м. Енергодар, за висвітлення історії краю через долі земляків ‑ видатних особистостей.

Третя Почесна грамота присуджена Ковальовій Олені Олександрівні, завідуючій відділом молодіжної політики редакції Запорізької районної газети «Червоний промінь» за публікації про події Великої Вітчизняної війни, долі земляків, історію населених пунктів та установ району.

 

Оргкомітет конкурсу