image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

Змінити розмір шрифта

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Голодомор 1932-1933 років

Банер

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Банер

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війнів

Банер

Архіви до 200-річного ювілею Великого Кобзаря

Банер

Я маю право!

Банер

Корисні посилання:

Що потрібно змінити на нашому сайті?

Результати

Державний архів Запорізької області: Офіційний сайт

До уваги керівників установ, підприємств та організацій!

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Вівторок, 11 жовтня 2016, 14:16

Запрошуємо працівників діловодних та архівних служб юридичних осіб - джерел комплектування Державного архіву Запорізької області 28 жовтня 2016 р. взяти участь у роботі семінару з питань організації діловодства і архівної справи.

Читати далі: До уваги керівників установ, підприємств та організацій!

 

Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Четвер, 29 вересня 2016, 08:01

28 вересня 2016 року в Державному архіві Запорізької області відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області. В ході засідання розглянуто такі питання:

про план роботи Державного архіву Запорізької області на ІV квартал 2016 року;

про здійснення контролю за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи, станом архівної справи і діловодства, забезпеченням формування, комплектування, збереженості, обліку та використання документів Національного архівного фонду України, їх упорядкуванням в установах-джерелах формування НАФ архівного відділу Якимівської райдержадміністрації за період з липня 2014 року до вересня 2016 року.

У засіданні колегії взяла участь в он-лайн режимі начальник архівного відділу Якимівської райдержадміністрації Стрюкова Т.Л.

Читати далі: Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

   

«До Дня партизанської слави»

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Четвер, 22 вересня 2016, 07:40

22 вересня відзначається річниця з початку діяльності підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни. В Україні День партизанської слави святкується згідно Указу Президента від 30 жовтня 2001 р. № 1020/2001.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з німецькими окупантами в глибокому тилу ворога не шкодуючи життя.

Читати далі: «До Дня партизанської слави»

   

Незалежній Україні – 25 років. (До 25-ї річниці Дня Незалежності України)

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Середа, 17 серпня 2016, 10:37

24 серпня 1991 року було проголошено незалежність української держави. Це проголошення стало кінцевим результатом багатовікової боротьби українського народу за незалежність України.

Вперше День незалежності України був відзначений у 1991 р., але не 24 серпня, а 16 липня. Коли 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний суверенітет України, одночасно була ухвалена постанова про відзначення в цей день свята, яка дістала назву День проголошення незалежності України. Свято Дня незалежності України було призначене на 24 серпня постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1992 р.

Читати далі: Незалежній Україні – 25 років. (До 25-ї річниці Дня Незалежності України)

   

Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Четвер, 21 липня 2016, 08:36

20 липня 2016 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області. В ході засідання розглянуто такі питання:

про підсумки роботи Державного архіву Запорізької області за І півріччя 2016 року;

про підсумки роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міськрад, трудових архівів за І півріччя 2016 року;

про підсумки роботи Державного архіву Запорізької області зі зверненнями громадян за І півріччя 2016 року;

про виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України з питань реалізації державної кадрової політики та про стан роботи з кадрами, підвищення кваліфікації кадрів у Державному архіві Запорізької області за І півріччя 2016 року;

про стан виконавської дисципліни та контролю за виконанням документів у Державному архіві Запорізької області за І півріччя 2016 року.

Читати далі: Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

   

«До 230 річчя від дня заснування м. Кам’янка-Дніпровська Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області»

Увага! Відкрито в новому вікні. Друкe-mail

Понеділок, 18 липня 2016, 11:39

На території села, а згодом і міста Кам’янка-Дніпровська ще з початку 1780-х рр. стали оселятися окремі втікачі-селяни і козаки. У 1786 р. Потьомкіним Г.О. було переселено багато старообрядців з Єлизетградського повіту, також сюди заселялися і вихідці з інших губерній. Таким чином у 1790-х виникла слобода, яка отримала назву Мала Знам’янка. Кам’янка - народна назва села кін. ХУІІІ-ХІХ ст., ймовірно тому, що село знаходилось при Кам’яномі Затоні. На початку ХХ ст. назва Кам’янка стала офіційною. У 1934 р. Кам’янка була віднесена до розряду селищ міського типу і отримало назву Кам’янка-на-Днепрі, а з серпня 1944 р. перейменовано на Кам’янка-Дніпровська. 20 вересня 1957 р. селище міського типу Кам’янка-Дніпровська було віднесено до категорії міст районного підпорядкування.

Читати далі: «До 230 річчя від дня заснування м. Кам’янка-Дніпровська Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області»

   

«До 230 річчя від дня заснування с. Велика Знам’янка Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області»

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Понеділок, 18 липня 2016, 09:25

Сучасне село Велика Знам’янка засновано державними селянами із Стародубського повіту Чернігівської губернії, які оселилися тут ще у 1780 р. У 1785 р. сюди було переселено 40 сімей державних селян із Старої Знам’янки Дмитрівського повіту Херсонської губернії, а з-за Дунаю прибуло кілька сімей колишніх запорізьких козаків. Восени 1786 р. до слободи переселилися ще 172 сім’ї з села Знам’янки Єлисаветградського повіту Катеринославського намісництва. Осідали тут і служилі та біглі солдати, а також кріпаки-втікачі з Росії. Від найменування сіл, звідки вийшла більшість поселенців, населений пункт отримав назву Велика Знам’янка.

Читати далі: «До 230 річчя від дня заснування с. Велика Знам’янка Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області»

   

«До 230 річчя від дня заснування с. Широке Василівського району Запорізької області»

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Понеділок, 18 липня 2016, 08:47

Сучасне село Широке засновано наприкінці ХVІІІ ст. вихідцями з Полтавської та Курської губерній і мало назву Вовкодави. Згодом було найменовано Еристівкою на честь дружини сина Василя Попова – генерала Павла Васильовича Попова грузинської княжни Олени Олександрівни Еристової. З травня 1945 року село Еристівка було перейменовано на село Широке.

Читати далі: «До 230 річчя від дня заснування с. Широке Василівського району Запорізької області»

   

«До 25-ї річниці прийняття Декларації про Державний суверенітет України»

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Четвер, 14 липня 2016, 08:35

Тематико-експозиційний план виставки

«До 25-ї річниці прийняття Декларації про Державний суверенітет України»


Декларація про Державний суверенітет України – вираження волі народу України, прагнення створити демократичне суспільство яке забезпечує права і свободи людини. Головна ідея документу - повага національних прав всіх народів, повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України. Визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування українське суспільство робить вирішальний крок в розвитку Української держави.

Читати далі: «До 25-ї річниці прийняття Декларації про Державний суверенітет України»

   

«День Конституції України. Історична подія, що стала ключовим етапом державотворення» (До 20 –річчя прийняття Конституції України)

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Четвер, 16 червня 2016, 13:05

28 червня відзначається День Конституції України. Конституція — основний документ державного значення що визначає Україну як суверенну, незалежну, демократичну та правову державу.

Читати далі: «День Конституції України. Історична подія, що стала ключовим етапом державотворення» (До 20 –річчя прийняття Конституції України)

   

«До 60-річчя відновлення Запорізького титаномагнієвого комбінату та 60-річчя ДП «УНДП Інститут титану»

Увага! Відкрито в новому вікні. Друк

Понеділок, 13 червня 2016, 13:24

Запорізький титаномагнієвий комбінат заснований у 1935 як Дніпровський магнієвий завод. У 1939 р. завод був нагороджений орденом Трудового Червоного прапору. Під час Другої світової війни завод був зруйнований, устаткування було евакуйоване на Солікамський магнієвий завод.

Відбудова розпочалася у 1950-ті роки. Згідно з постановою Ради Міністрів СРСР від 9 березня 1954 р. № 407-177сс та наказу Міністру кольорової металургії СРСР від 11 березня 1954 р. № 7сс розпочато будівництво Дніпровського титанового заводу. У 1956 р. завод був ведений у число діючих підприємств. Наказом Міністру кольорової металургії від 7 червня 1956 р. завод отримав назву «Дніпровський титаномагнієвий завод». Наказом Міністру кольорової металургії СРСР від 17 квітня 1971 р. № 132 завод був реорганізований у Запорізький титаномагнієвий комбінат. У 1971 р. комбінат був нагороджений орденом Леніна, у 1985 р. – орденом Жовтневої революції.

Читати далі: «До 60-річчя відновлення Запорізького титаномагнієвого комбінату та 60-річчя ДП «УНДП Інститут титану»

   

Сторінка 11 з 24