Для звернень громадян: тел. (061) 787 45 51

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

19 жовтня 2016 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області. В ході засідання розглянуто такі питання:

про підсумки роботи Державного архіву Запорізької області за 9 місяців 2016 року;

про підсумки роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міськрад, трудових архівів за 9 місяців 2016 року;

про підсумки роботи Державного архіву Запорізької області зі зверненнями громадян за 9 місяців 2016 року;

про стан протидії корупції в Державному архіві Запорізької області за 9 місяців 2016 року;

про стан виконавської дисципліни та контролю за виконанням документів у Державному архіві Запорізької області за 9 місяців 2016 року;

про стан підготовки Державного архіву Запорізької області до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 рр.;

про стан підготовки архівних установ Запорізької області до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 рр.

Детальніше:Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

До уваги керівників установ, підприємств та організацій!

Запрошуємо працівників діловодних та архівних служб юридичних осіб - джерел комплектування Державного архіву Запорізької області 28 жовтня 2016 р. взяти участь у роботі семінару з питань організації діловодства і архівної справи.

Детальніше:До уваги керівників установ, підприємств та організацій!

Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

28 вересня 2016 року в Державному архіві Запорізької області відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області. В ході засідання розглянуто такі питання:

про план роботи Державного архіву Запорізької області на ІV квартал 2016 року;

про здійснення контролю за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи, станом архівної справи і діловодства, забезпеченням формування, комплектування, збереженості, обліку та використання документів Національного архівного фонду України, їх упорядкуванням в установах-джерелах формування НАФ архівного відділу Якимівської райдержадміністрації за період з липня 2014 року до вересня 2016 року.

У засіданні колегії взяла участь в он-лайн режимі начальник архівного відділу Якимівської райдержадміністрації Стрюкова Т.Л.

Детальніше:Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

«До Дня партизанської слави»

22 вересня відзначається річниця з початку діяльності підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни. В Україні День партизанської слави святкується згідно Указу Президента від 30 жовтня 2001 р. № 1020/2001.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з німецькими окупантами в глибокому тилу ворога не шкодуючи життя.

Детальніше:«До Дня партизанської слави»

Незалежній Україні – 25 років. (До 25-ї річниці Дня Незалежності України)

24 серпня 1991 року було проголошено незалежність української держави. Це проголошення стало кінцевим результатом багатовікової боротьби українського народу за незалежність України.

Вперше День незалежності України був відзначений у 1991 р., але не 24 серпня, а 16 липня. Коли 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний суверенітет України, одночасно була ухвалена постанова про відзначення в цей день свята, яка дістала назву День проголошення незалежності України. Свято Дня незалежності України було призначене на 24 серпня постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1992 р.

Детальніше:Незалежній Україні – 25 років. (До 25-ї річниці Дня Незалежності України)

Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

20 липня 2016 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області. В ході засідання розглянуто такі питання:

про підсумки роботи Державного архіву Запорізької області за І півріччя 2016 року;

про підсумки роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міськрад, трудових архівів за І півріччя 2016 року;

про підсумки роботи Державного архіву Запорізької області зі зверненнями громадян за І півріччя 2016 року;

про виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України з питань реалізації державної кадрової політики та про стан роботи з кадрами, підвищення кваліфікації кадрів у Державному архіві Запорізької області за І півріччя 2016 року;

про стан виконавської дисципліни та контролю за виконанням документів у Державному архіві Запорізької області за І півріччя 2016 року.

Детальніше:Відбулося засідання колегії Державного архіву Запорізької області

«До 230 річчя від дня заснування м. Кам’янка-Дніпровська Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області»

На території села, а згодом і міста Кам’янка-Дніпровська ще з початку 1780-х рр. стали оселятися окремі втікачі-селяни і козаки. У 1786 р. Потьомкіним Г.О. було переселено багато старообрядців з Єлизетградського повіту, також сюди заселялися і вихідці з інших губерній. Таким чином у 1790-х виникла слобода, яка отримала назву Мала Знам’янка. Кам’янка - народна назва села кін. ХУІІІ-ХІХ ст., ймовірно тому, що село знаходилось при Кам’яномі Затоні. На початку ХХ ст. назва Кам’янка стала офіційною. У 1934 р. Кам’янка була віднесена до розряду селищ міського типу і отримало назву Кам’янка-на-Днепрі, а з серпня 1944 р. перейменовано на Кам’янка-Дніпровська. 20 вересня 1957 р. селище міського типу Кам’янка-Дніпровська було віднесено до категорії міст районного підпорядкування.

Детальніше:«До 230 річчя від дня заснування м. Кам’янка-Дніпровська Кам’янсько-Дніпровського району...

«До 230 річчя від дня заснування с. Велика Знам’янка Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області»

Сучасне село Велика Знам’янка засновано державними селянами із Стародубського повіту Чернігівської губернії, які оселилися тут ще у 1780 р. У 1785 р. сюди було переселено 40 сімей державних селян із Старої Знам’янки Дмитрівського повіту Херсонської губернії, а з-за Дунаю прибуло кілька сімей колишніх запорізьких козаків. Восени 1786 р. до слободи переселилися ще 172 сім’ї з села Знам’янки Єлисаветградського повіту Катеринославського намісництва. Осідали тут і служилі та біглі солдати, а також кріпаки-втікачі з Росії. Від найменування сіл, звідки вийшла більшість поселенців, населений пункт отримав назву Велика Знам’янка.

Детальніше:«До 230 річчя від дня заснування с. Велика Знам’янка Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької...

«До 230 річчя від дня заснування с. Широке Василівського району Запорізької області»

Сучасне село Широке засновано наприкінці ХVІІІ ст. вихідцями з Полтавської та Курської губерній і мало назву Вовкодави. Згодом було найменовано Еристівкою на честь дружини сина Василя Попова – генерала Павла Васильовича Попова грузинської княжни Олени Олександрівни Еристової. З травня 1945 року село Еристівка було перейменовано на село Широке.

Детальніше:«До 230 річчя від дня заснування с. Широке Василівського району Запорізької області»

Семеренко П.Ю.

Інформація про результати проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади»


За результатами проведеної перевірки, на виконання вимог Закону України «Про очищення влади» та Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №563, встановлено, що до провідного спеціаліста-археографа відділу інформації та використання документів Державного архіву Запорізької області Семеренка Павла Юрійовича, не застосовуються заборони, визначені частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади» (довідка від 18.07.2016).

 

«День Конституції України. Історична подія, що стала ключовим етапом державотворення» (До 20 –річчя прийняття Конституції України)

28 червня відзначається День Конституції України. Конституція — основний документ державного значення що визначає Україну як суверенну, незалежну, демократичну та правову державу.

Детальніше:«День Конституції України. Історична подія, що стала ключовим етапом державотворення» (До 20...