Для звернень громадян: тел. (061) 787 45 51

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

Державний архів Запорізької області взяв участь у круглому столі «Адвокатура Запоріжжя: історія та сучасність» та відкритті кабінету-музею адвокатури.

06 лютого 2024 року на базі Національного університету «Запорізька політехніка» відбувся круглий стіл «Адвокатура Запоріжжя: історія та сучасність». Проведено дискусію щодо перспектив вивчення і збереження історичної пам'яті адвокатури Запоріжжя. Під час дискусії було обговорено дослідження з історії загальної, регіональної адвокатури України та персоніфікованої історії цієї галузі. У межах цього заходу було урочисто відкрито кабінет-музей історії адвокатури Запорізької області, 20-й в Україні

Від Державного архіву Запорізької області у круглому столі взяла участь заступник директора – начальник відділу організації і координації архівної справи Антоніна Федько, яка охарактеризувала документи з історії адвокатури, що зберігаються у Державному архіві Запорізької області.

Антоніна Федько акцентувала, що для дослідників з історії адвокатури під час проведення наукового пошуку можуть виникнути труднощі через те, що окремих фондів, у назві яких було б присутнє слово про адвокатуру, в архівах дуже мало. У Державному архіві Запорізької області вони представлені такими фондами, як Адвокатське об’єднання «Запорізька обласна колегія адвокатів» і Запорізька та Мелітопольська окружні колегії захисників. Тому науковцям доводиться виявляти документи з історії адвокатури у фондах державних установ і організацій різного рівня (суди, прокуратури, органи юстиції), в особових фондах окремих діячів, у тому числі й в справах репресованих адвокатів, що внесені до бази даних «Український мартиролог ХХ століття». А результати наукових досліджень і їхня популяризація сприятимуть культивуванню пошани та зростанню національної уваги населення до адвокатської професії та її історії.