Для звернень громадян: тел. (061) 787 45 51

image01
Міська електростанція
image01
Буд. Лєщинського
image01
Вулиця Соборна
image01
Земська лікарня
image01
Магазин «Комунар»
image01
Олександрівська земська управа
image01
Будинок по вул. К. Лібкнехта
image01
Готель «Росія»
image01
Будинок купця Тавоніуса
image01
Вул. Олександрівська
image01
Народний будинок
image01
Вокзал «Олександрівськ»
image01
Олександрівська в’язниця
image01
Водонапірна башта
image01
Покровська Соборна Церква

«З історії заснування та діяльності Олександрівського училища – хутора глухонімих»

Олександрівське (Маріїнське) училище - хутір Катеринославського губернського відділу опікунства імператриці Марії Федорівни про глухонімих – унікальний навчальний заклад, який був заснований у 1903 р.

Ініціатором, фундатором і натхненним його керівником був Олександрівський міський голова Фелікс Францович Мовчановський. Будівництво школи на 120 осіб було розпочато 11 травня 1903 року. Перші 30 учнів були прийняті на навчання після завершення першої черги будівельних робіт - у серпні.

Детальніше:«З історії заснування та діяльності Олександрівського училища – хутора глухонімих»

До Дня пам'яті жертв політичних репресій

 

День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента Віктора Ющенка від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Детальніше:До Дня пам'яті жертв політичних репресій

Радянські остарбайтери та військовополонені в Люксембурзі з 1942 р. по 1946 р.

Історія Другої Світової війни, залишається однією з найжахливіших і трагічних періодів в історії України.

Упродовж Другої світової війни на території нацистської Німеччини, її союзників та на окупованих територіях працювало близько 13,5 млн. чоловіків, жінок і дітей із 26 країн Європи. З України за роки війни нацисти насильно вивезли близько двох мільйонів людей.

У Люксембурзі з 4000 примусових робітників із СРСР половину становили жителі України, переважно молоді жінки з Запоріжжя, Полтави, Одеси, Луганська, Дніпра, Сум та багатьох інших населених пунктів України.

Державним архівом Запорізької області на звернення Центру вивчення новітньої та цифрової історії (C2DH) університету Люксембургу було проведене виявлення архівних документів для науково-дослідного проєкту «Радянські остарбайтери та військовополонені в Люксембурзі з 1942 р. по 1946 р.».

Детальніше:Радянські остарбайтери та військовополонені в Люксембурзі з 1942 р. по 1946 р.

Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

26 квітня 2023 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області.

На засіданні були підбиті підсумки роботи Державного архіву та архівних установ області за І квартал 2023 року, розглянуто питання про стан виконавської дисципліни та контролю за виконанням документів у Державному архіві Запорізької області та про стан охорони праці у Державному архіві Запорізької області.

З усіх питань були прийняті відповідні рішення.

Детальніше:Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Відбувся семінар з охорони праці в Державному архіві Запорізької області

26 квітня 2023 року в межах Тижня охорони праці, який проводиться в архіві 24-28 квітня 2023 року, проведено семінар з охорони праці. На семінарі працівники ознайомилися з історією запровадження Всесвітнього дня охорони праці, основними вимогами пожежної безпеки, електробезпеки, видами, причинами і наслідками надзвичайних ситуацій. А також поповнили свої знання з домедичної допомоги з відеолекції «Домедична допомога в умовах воєнного часу для цивільних осіб» (автор ЦИМБАЛЮК Галина, к.м.н., завідувач центру симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, директор курсу ALS, лікар з медицини невідкладних станів, членкиня координаційної ради ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги»).

 

Надійшла необхідна допомога!

 Державний архів Запорізької області отримав блочний насос із сухим ротором Wilo Atmos-Giga-B 50/160-11/2 для оснащення пожежного водогону в корпусі № 2 в якості допомоги від Інституту культури та історії німців у Південно-Східній Європі при Університеті м. Гамбург, завдяки зусиллям МЕШКОВА Дмитра, за що ми щиро вдячні! Дякуємо громадській організації «БЕЛУГА ЮА» (БЕЛЮГА Олександр) та мережі магазинів «Євростандарт» ТОВ «МДІНА, ЛТД» (ПАСТЕРНАК Олексій) за допомогу у придбанні і доставці насоса. Слава Україні і ще раз дякуємо!

Детальніше:Надійшла необхідна допомога!

Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

 

22 березня 2023 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області. Під час засідання розглянуто питання про план роботи Державного архіву Запорізької області на ІІ квартал 2023 року і прийняте відповідне рішення.  

Детальніше:Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Запоріжжя та Лахті – міста-побратими

Представляємо Вашій увазі добірку архівних документів, які відображають міцну і багаторічну співпрацю між містами-побратимами – Запоріжжям та Лахті (Фінляндія).

Міста-побратими – це два міста з різних держав, між якими встановлені партнерські відносини. Лахті – перше місто-побратим Запоріжжя. Договір про побратимство сторони підписали в 1953 році. Лахті – сучасне індустріальне і екологічно чисте місто в Фінляндії та лідер в сфері охорони навколишнього середовища.

Детальніше:Запоріжжя та Лахті – міста-побратими

В Державному архіві Запорізької області відзначили День єднання

  Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» 16 лютого 2023 року в Україні вдруге відзначають День єднання. 

Детальніше:В Державному архіві Запорізької області відзначили День єднання

Відбулося підсумкове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

15 лютого 2023 року в Державному архіві Запорізької області відбулося підсумкове засідання колегії.

На засіданні було підбито підсумки роботи архівних установ області за 2022 рік, визначено завдання на 2023 рік та розглянуто питання про роботу Державного архіву Запорізької області щодо дотримання вимог чинного законодавства з питань запобігання і протидії корупції у 2022 році.

З усіх питань були прийняті відповідні рішення.

Детальніше:Відбулося підсумкове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області

25 січня 2023 року в Державному архіві Запорізької області відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області. Під час засідання розглянуто такі питання:

про основні напрями діяльності Державного архіву Запорізької області на 2023 рік;

Детальніше:Відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Запорізької області